Danske 6-dages vindere

1934 - du 18 au 22 fvrier
1. Willy FUNDA (All) - Hans PTZFELD (All) 3290 km et 209 points
2. Willy Falck Hansen (Dan) - Willy Rieger (All) 420 2 tours
3. Albert Billiet (Bel) - Ren Martin (Bel) 309
4. Lucien Choury (Fra) - Louis Fabre (Fra) 184
5. Emile Ignat (Fra) - Paul Resiger (All) 230 4 tours
6. Erich Dorn (All) - Erich Maczynski (All) 169
7. Arturo Bresciani (Ita) - Antonio Prieto (Esp) 189 5 tours
8. Mogens Danholt (Dan) - Klaas Van Nek (Hol) 249 6 tours
9. Lothar Ehmer (All) - Richard Knudsen (Dan) 169 9 tours
 
1934 - du 30 novembre au 5 dcembre
1. Willy FALCK HANSEN (Dan) - Viktor RAUSCH (All) 3476 km et 450 points
2. Adolphe Charlier (Bel) - Mogens Danholt (Dan) 330
3. Willy Funda (All) - Hans Ptzfeld (All) 125 1 tour
4. Albert Buysse (Bel) - Anker Meyer Andersen (Dan) 307 2 tours
5. Adrianus-Janus Braspennincx (Hol) - Adolphe Van Nevele (Bel) 201
6. Lothar Ehmer (All) - Willy Rieger (All) 195 3 tours
7. Maurice Deschamps (Fra) - Emile Ignat (Fra) 138
8. Richard Knudsen (Dan) - Antonio Prieto (Esp) 201 6 tours
9. Gunnar Harboe (Dan) - Erland Christensen (Dan) 65 10 tours
 
1936 - du 30 janvier au 5 fvrier
1. Albert BILLIET (Bel) - Werner GRUNDAHL HANSEN (Dan) 3376.6 km et 145 points
2. Adolphe Charlier (Bel) - Roger Deneef (Bel) 347 1 tour
3. Willy Falck Hansen (Dan) - Cor Wals (Hol) 465 2 tours
4. Erland Christensen (Dan) - Jan 'Kanonbal' Pijnenburg (Hol) 271
5. Emile Diot (Fra) - Emile Ignat (Fra) 201
6. Willy Funda (All) - Erich Hoffmann (All) 136
7. Gottfried Hrtgen (All) - Viktor Rausch (All) 76
8. Mogens Danholt (Dan) - Adolphe Van Nevele (Bel) 153 4 tours
9. Osvald Falck Hermansen (Dan) - Henry Jrgensen (Dan) 35 9 tours
 
1936 - du 27 novembre au 3 dcembre
1. Jan 'Kanonbal' PIJNENBURG (Hol) - Frans SLAATS (Hol) 3257.82 km et 453 points
2. Albert Billiet (Bel) - Kamiel Dekuysscher (Bel) 385
3. Werner Grundahl Hansen (Dan) - Cor Wals (Hol) 369 2 tours
4. Adolphe Charlier (Bel) - Mogen Danholt (Dan) 205 3 tours
5. Hans Zims (All) - Willy Kster (All) 101
6. Erland Christensen (Dan) - Roger Deneef (Bel) 275 5 tours
7. Willy Funda (All) - Osvald Falck Hermansen (Dan) 135 6 tours
8. Knud Jakobsen (Dan) - Arne Petersen (Dan) 86 9 tours
Abandon :
Henry Jrgensen (Dan)
 
1937 - du 1er au 7 dcembre
1. Kees PELLENAARS (Hol) - Frans SLAATS (Hol) 3274.38 km et 376 points
2. Albert Billiet (Bel) - Albert Buysse (Bel) 422 1 tour
3. Louis Van Schijndel (Hol) - Frans Van Den Broeck (Hol) 261 2 tours
4. Willy Falck Hansen (Dan) - Adolf Schn (All) 439 3 tours
5. Werner Grundahl Hansen (Dan) - Bjorn Stieler (Dan) 378
6. Erland Christensen (Dan) - Kamiel Dekuysscher (Bel) 273
7. Gustave Danneels (Bel) - Marcel Guimbretire (Fra) 85 6 tours
8. Karl-Auguste Magnussen (Dan) - Arne Petersen (Dan) ? 10 tours
 
1939 - du 3 au 9 fvrier
1. Karel KAERS (Bel) - Omer DE BRUYCKER (Bel) 3387 km et 382 points
2. Werner Grundahl Hansen (Dan) - Bjorn Stieler (Dan) 290
3. Kees Pellenaars (Hol) - Frans Slaats (Hol) 257
4. Willy Falck Hansen (Dan) - Cor Wals (Hol) 459 1 tour
5. Albert Billiet (Bel) - Albert Buysse (Bel) 125
6. Gerrit Boeyen (Hol) - Erland Christensen (Dan) 152 3 tours
7. Emile Diot (Fra) - Alfred Letourneur (Fra) 74
8. Roger Deneef (Bel) - Arne Pedersen (Dan) 162 5 tours
9. Adolf Schn (All) - Heinz Wengler (All) 156
10. Alvaro Giorgetti (Fra) - Cesare Moretti junior (Usa) 54 6 tours
 
1951 - du 30 novembre au 6 dcembre
1. Kay-Werner NIELSEN (Dan) - Oscar PLATTNER (Sui) 3096,66 km et 204 points
2. Alvaro Giorgetti (Fra) - Ove-Claus Hansen (Dan) 67
3. Emile Gosselin (Bel) - Evan Klamer (Dan) 430 2 tours
4. Ib Laursen (Dan) - Roger Reyns (Fra) 199
5. Rupert Christensen (Dan) - Henk Lakeman (Hol) 178
6. Marcel Bareth (Fra) - Wenzel Jrgensen (Dan) 61
7. Kurt Drewsen (Dan) - Arthur Srs (Fra) 135 3 tours
8. Hans Kaune (All) - Erik Larsen (Dan) 98 6 tours
9. Erich Bautz (All) - Knud Jacobsen (Dan) 95 7 tours
10. Leo Andersen (Dan) - Verbruggen (Bel) 260 11 tours
Abandons :
Jrgen Christensen (Dan) - Dominique Forlini (Fra)
 
1952 - du 28 novembre au 4 dcembre
1. Lucien 'Lull' GILLEN (Lux) - Kay-Werner NIELSEN (Dan) 3221,40 km et 172 points
2. Alvaro Giorgetti (Fra) - Ib Laursen (Dan) 216 1 tour
3. Marcel Bareth (Fra) - Otto Olsen (Dan) 232 2 tours
4. Bernard Bouvard (Fra) - Ove-Claus Hansen (Dan) 170
5. Jens P. Hemmingsen (Dan) - Henk Lakeman (Hol) 162
6. Tho Intra (All) - Wenzel Jrgensen (Dan) 146
7. Evan Klamer (Dan) - Arie Van Vliet (Hol) 376 3 tours
8. Emile Gosselin (Bel) - Axel-Carl Schandorff (Dan) 257
9. Lucien Acou (Bel) - Knud-Erik Andersen (Dan) 211
10. Kurt Drewsen (Dan) - Kaj Jensen (Dan) 216 5 tours
11. Rupert Christensen (Dan) - Eugen Kamber (Sui) 125
12. Erik Larsen (Dan) - Benny Schnoor (Dan) 102 8
 
1953 - du 9 au 15 dcembre
1. Lucien 'Lull' GILLEN (Lux) - Ferdinando TERRUZZI (Ita) 3330,20 km et 296 points
2. Evan Klamer (Dan) - Kay-Werner Nielsen (Dan) 339 tour
3. Lucien Acou (Bel) - Achiel Bruneel (Bel) 446 2 tours
4. Hans Preiskeit (All) - Harry Saager (All) 293
5. Jan Derksen (Hol) - Otto Olsen (Dan) 245 3 tours
6. Ove-Claus Hansen (Dan) - Roger De Corte (Bel) 279 4 tours
7. Ib Laursen (Dan) - Alfred Strom (Aus) 179
8. Roger Reyns (Fra) - Jean Le Nizerhy (Fra) 125 5 tours
9. Axel-Carl Schandorff (Dan) - Josef De Beuckelaer (Bel) 148 6 tours
10. Wenzel Jrgensen (Dan) - Finn Thygesen (Dan) 52 11 tours
11. Germain Derijcke (Bel) - Max Jrgensen (Dan) 108 12 tours
12. Kurt Drewsen (Dan) - Rud Jacobsson (Dan) ? 16 tours
 
1954 - du 8 au 14 dcembre
1. Lucien 'Lull' GILLEN (Lux) - Ferdinando TERRUZZI (Ita) 3140 km et 248 points
2. Evan Klamer (Dan) - Kay-Werner Nielsen (Dan) 417 1 tour
3. Sydney Patterson (Aus) - Alfred Strom (Aus) 329 2 tours
4. Roger Godeau (Fra) - Georges Senfftleben (Fra) 240
5. Jan Derksen (Hol) - Aris Van Vliet (Hol) 260 3 tours
6. Ib Laursen (Dan) - Josef De Beuckelaer (Bel) 104
7. Max Jrgensen (Dan) - Otto Olsen (Dan) 241 4 tours
8. Rud Jacobsson (Dan) - Otto Ziege (All) 170
9. Rupert Christensen (Dan) - Horst Holzmann (All) 57
10. Ove-Claus Hansen (Dan) - Johnni Kajberg (Dan) 251 9 tours
11. Kurt Drewsen (Dan) - Finn Thygesen (Dan) 170 11 tours
12. Keld Leveau (Dan) - Benny Schnoor (Dan) 48 14 tours
 
1955 - du 8 au 14 dcembre
1. Evan KLAMER (Dan) - Kay-Werner NIELSEN (Dan) 3306 km et 476 points
2. Dominique Forlini (Fra) - Georges Senfftleben (Fra) 244
3. Lucien 'Lull' Gillen (Lux) - Ferdinando Terruzzi (Ita) 383 1 tour
4. Valentin Petry (All) - Walter Schrmann (All) 307
5. Reginald Arnold (Aus) - Alfred Strom (Aus) 294
6. Walter Bucher (Sui) - Fritz Pfenninger (Sui) 272
7. Otto Olsen (Dan) - Hans Preiskeit (All) 252 3 tours
8. Rud Jacobsson (Dan) - Ib Laursen (Dan) 277 6 tours
9. Roger Godeau (Fra) - Henning-Robert Larsen (Dan) 210 8 tours
10. Max Jrgensen (Dan) - Johnni Kajberg (Dan) 201 11 tours
11. Kurt Drewsen (Dan) - Finn Thygesen (Dan) 140
Abandons :
Keld Leveau (Dan) - Josef De Beuckelaer (Bel)
Rupert Christensen (Dan) - Ove-Claus Hansen (Dan)
 
1956 - du 1er au 7 fvrier
1. Dominique FORLINI (Fra) - Georges SENFFTLEBEN (Fra) 3336 km et 503 points
2. Gerrit Peters (Hol) - Gerrit Schulte (Hol) 193
3. Evan Klamer (Dan) - Kay-Werner Nielsen (Dan) 400 1 tour
4. Emiel Severeyns (Bel) - Rik Van Steenbergen (Bel) 307
5. Reginald Arnold (Aus) - Alfred Strom (Aus) 240
6. Max Jrgensen (Dan) - Otto Olsen (Dan) 252 2 tours
7. Rud Jacobsson (Dan) - Ib Laursen (Dan) 231 3 tours
8. Roger Godeau (Fra) - Keld Leveau (Dan) 170 6 tours
9. Herbert Weinrich (All) - Heinz Zoll (All) 165
10. Ove-Claus Hansen (Dan) - Kaj-Alan Olsen (Dan) 139 8 tours
11. Wenzel Jrgensen (Dan) - Benny Schnoor (Dan) 73 13 tours
Abandons :
Hugo Koblet (Sui) - Armin Von Bren (Sui)
Emile 'Milo' Carrara (Fra)
Johnni Kajberg (Dan)
 
1956 - du 7 au 13 dcembre
1. Lucien 'Lull' GILLEN (Lux) - Gerrit SCHULTE (Hol) 3380,40 km et 264 points
2. Reginald Arnold (Aus) - Ferdinando Terruzzi (Ita) 526 1 tour
3. Evan Klamer (Dan) - Kay-Werner Nielsen (Dan) 440
4. Emiel Severeyns (Bel) - Rik Van Steenbergen (Bel) 302
5. Fritz Pfenninger (Sui) - Oscar Plattner (Sui) 379 2 tours
6. Valentin Petry (All) - Heinz Scholl (All) 197 6 tours
7. Hans-Edmund Andresen (Dan) - Jean Roth (Sui) 392 7 tours
8. Emile 'Milo' Carrara (Fra) - Roger Godeau (Fra) 226
9. Rud Jacobsson (Dan) - Kaj-Alan Olsen (Dan) 119 8 tours
10. Keld Leveau (Dan) - Knud Lynge (Dan) 73 9 tours
Abandons :
Rupert Christensen (Dan) - Johnni Kajberg (Dan)
Ove-Claus Hansen (Dan) - Josef De Beuckelaer (Bel)
 
1957 - du 6 au 12 dcembre
1. Fritz PFENNINGER (Sui) - Jean ROTH (Sui) 3357,60 km et 646 points
2. Reginald Arnold (Aus) - Ferdinando Terruzzi (Ita) 615
3. Lucien 'Lull' Gillen (Dan) - Kay-Werner Nielsen (Dan) 292
4. Dominique Forlini (Fra) - Georges Senfftleben (Fra) 375 1 tour
5. Emiel Severeyns (Bel) - Rik Van Steenbergen (Bel) 200
6. Emile 'Milo' Carrara (Fra) - Palle Lykke Jensen (Dan) 358 2 tours
7. Keld Leveau (Dan) - Knud Lynge (Dan) 96
8. Otto Olsen (Dan) - Fritz Ravn (Dan) 192 4 tours
9. Hans-Edmund Andresen (Dan) - Eluf Dalgaard (Dan) 283 5 tours
Abandons :
Klaus Bugdahl (All) - Horst Holzmann (All)
Jean-Werner Hansen (Dan) - Evan Klamer (Dan)
Rud Jacobsson (Dan) - Max Jrgensen (Dan)
 
1958 - du 5 au 11 dcembre
1. Emiel SEVEREYNS (Bel) - Rik VAN STEENBERGEN (Bel) 3380 km et 746 points
2. Palle Lykke Jensen (Dan) - Kay-Werner Nielsen (Dan) 638
3. Fritz Pfenninger (Sui) - Jean Roth (Sui) 477
4. Reginald Arnold (Aus) - Evan Klamer (Dan) 544 1 tour
5. Klaus Bugdahl (All) - Valentin Petry (All) 98 2 tours
6. Hans-Edmund Andresen (Dan) - Oscar Plattner (Sui) 343 3 tours
7. Emile 'Milo' Carrara (Fra) - Knud Lynge (Dan) 214
8. Rud Jacobsson (Dan) - Max Jrgensen (Dan) 286 6 tours
9. Eluf Dalgaard (Dan) - Kaj-Alan Olsen (Dan) 141
10. Keld Leveau (Dan) - Otto Olsen (Dan) 138 7 tours
11. Patrick Murphy (Can) - Bernt-Ole Retvig (Dan) 197 11 tours
12. Arne-Kjal Jonsson (Dan) - Bendy Pedersen (Dan) ? 12 tours
Abandons :
Lucien 'Lull' Gillen (Lux) - Peter Post (Hol)
Ferdinando Terruzzi (Ita)*
Georges Senfftleben (Fra)*
*Emile 'Milo' Carrara (Senfftleben) continue avec Knud Lynge (Terruzzi)
 
1959 - du 4 au 10 dcembre
1. Palle LYKKE JENSEN (Dan) - Kay-Werner NIELSEN (Dan) 3036 km et 739 points
2. Emiel Severeyns (Bel) - Rik Van Steenbergen (Bel)  332
3. Reginald Arnold (Aus) - Ferdinando Terruzzi (Ita) 711 1 tour
4. Fritz Pfenninger (Sui) - Jean Roth (Sui) 358
5. Hans-Edmund Andresen (Dan) - Oscar Plattner (Sui) 420 2 tours
6. Klaus Bugdahl (All) - Knud Lynge (Dan) 129
7. Peter Post (Hol) - Bernt-Ole Retvig (Dan) 258 3 tours
8. Gran Karlsson (Su) - Gnther Ziegler (All) 219 7 tours
9. Emile 'Milo' Carrara (Fra) - Dominique Forlini (Fra) 111 8 tours
10. Arne-Kjal Jonsson (Dan) - Bendy Pedersen (Dan) 206 34 tours
11. Leif Hammel (Dan) - Rud Jacobsson (Dan) 165 36 tours
12. Knut Karlsson (Dan) - Otto Olsen (Dan) 140
Abandons :
Otto Altweck (All) - Horst Holzmann (All)
Jean-Werner Hansen (Dan) - Max Jrgensen (Dan)
Keld Leveau (Dan) - Willy Vannitsen (Bel)
 
1960 - du 9 au 15 dcembre
1. Emiel SEVEREYNS (Bel) - Rik VAN STEENBERGEN (Bel) 3048 km et 562 points
2. Walter Bucher (Sui) - Fritz Pfenninger (Sui) 421
3. Palle Lykke Jensen (Dan) - Kay-Werner Nielsen (Dan) 592 1 tour
4. Peter Post (Hol) - Rik Van Looy (Bel) 216
5. Dominique Forlini (Fra) - Ferdinando Terruzzi (Ita) 414 2 tours
6. Leandro Faggin (Ita) - Sydney Patterson (Aus) 309
7. Niels Baunsoe (Dan) - Klaus Bugdahl (All) 220
8. Hans-Edmund Andresen (Dan) - Bendy Pedersen (Dan) 403 7 tours
9. Keld Leveau (Dan) - Knud Lynge (Dan) 89
10. Oscar Plattner (Sui) - Bernt-Ole Retvig (Dan) 270 8 tours
11. Knut Karlsson (Su) - Gran Karlsson (Su) 193
12. Mino De Rossi (Ita) - Jens Srensen (Dan) 219 10 tours
13. Leif Hammel (Dan) - Freddy Eugen (Dan) 100
Abandons :
Reginald Arnold (Aus)*
Arne-Kjal Jonsson (Dan)*
*Leandro Faggin (Jonsson) continue avec Sydney Patterson (Arnold)
 
1976 - du 30 janvier au 4 fvrier
1. Graeme GILMORE (Aus) - Dieter KEMPER (All) 247 points
2. Albert Fritz (All) - Wilfried Peffgen (All) 179
3. Gnther Haritz (All) - Ren Pijnen (Hol) 365 1 tour
4. Roman Hermann (Lie) - Ole Ritter (Dan) 457 2 tours
5. Udo Hempel (All) - Knut Knudsen (Dan) 288 5 tours
6. Kjell Rodian (Dan) - Wolfgang Schulze (All) 263 9 tours
7. Willy Debosscher (Bel) - Julien Stevens (Bel) 195 12 tours
8. Finn Clausen (Dan) - Dieter Puschel (All) 188 19 tours
9. Patrick Cluzaud (Fra) - Jacky Mourioux (Fra) 131 40 tours
10. Pietro Algeri (Ita) - Alberto Della Torre (Ita) 139 45 tours
Abandons :
Danny Clark (Aus) - Cees Stam (Hol)
Horst Schtz (All)*
Lo Duyndam (Hol)*
Leif Mortensen (Dan)**
Ren Savary (Sui)**
*Roman Hermann (Schtz) continue avec Ole Ritter (Duyndam)
**Willy Debosscher (Savary) continue avec Julien Stevens (Mortensen)
 
1977 - du 27 janvier au 2 fvrier
1. Ole RITTER (Dan) - Patrick SERCU (Bel) 493 points
2. Albert Fritz (All) - Wilfried Peffgen (All) 222
3. Roman Hermann (Lie) - Ren Pijnen (Hol) 430 1 tour
4. Niels-Christian Fredborg (Dan) - Udo Hempel (All) 330
5. Gert Frank (Dan) - Wolfgang Schulze (All) 174
6. Donald Allan (Aus) - Danny Clark (Aus) 171
7. Klaus Bugdahl (All) - Graeme Gilmore (Aus) 43
8. Eddy Peelman (Bel) - Jrgen Tschan (All) 191 3 tours
9. Kjell Rodian (Dan) - Horst Schtz (All) 554 18 tours
10. Serge Aubey (Fra) - Patrick Cluzaud (Fra) 134 20 tours
11. Pietro Algeri (Ita) - Walter Avogadri (Ita) 225 23 tours
Abandons :
Willy Debosscher (Bel) - Julien Stevens (Bel)
Finn Clausen (Dan) - Ren Savary (Sui)
 
1978 - du 12 au 18 janvier
1. Donald ALLAN (Aus) - Danny CLARK (Aus) 532 points
2. Wilfried Peffgen (All) - Ole Ritter (Dan) 489
3. Gert Frank (Dan) - Ren Pijnen (Hol) 393 1 tour
4. Niels-Christian Fredborg (Dan) - Udo Hempel (All) 515 2 tours
5. Gnther Haritz (All) - Marc Demeyer (Bel) 158
6. Ferdinand Bracke (Bel) - Willy Debosscher (Bel) 400 5 tours
7. Gerben Karstens (Hol) - Roy Schuiten (Hol) 92 6 tours
8. Roman Hermann (Lie) - Kim-Gunnar Svendsen (Dan) 544 7 tours
9. Patrick Cluzaud (Fra) - Jean Pinsello (Fra) 362 13 tours
10. Bernt Johansson (Sue) - Ren Savary (Sui) 217 14 tours
11. Klaus Bugdahl (All) - Jorgen Marcussen (Dan) 39 15 tours
12. Per Bausager (Dan) - Finn Clausen (Dan) ? 32 tours
Abandons :
Albert Fritz (All)*
Patrick Sercu (Bel)*
*Wilfried Peffgen (Fritz) continue avec Ole Ritter (Sercu)
 
1979 - du 25 au 31 janvier
1. Gert FRANK (Dan) - Ren PIJNEN (Hol) 728 points
2. Donald Allan (Aus) - Danny Clark (Aus) 422
3. Patrick Sercu (Bel) - Kim-Gunnar Svendsen (Dan) 644 1 tour
4. Albert Fritz (All) - Wilfried Peffgen (All) 424
5. Roman Hermann (Lie) - Horst Schtz (All) 852 4 tours
6. Willy Debosscher (Bel) - Gerben Karstens (Hol) 296
7. Jorgen Marcussen (Dan) - Gnther Schumacher (All) 359 11 tours
8. Pietro Algeri (Ita) - Michel Vaarten (Bel) 307
9. Niels-Christian Fredborg (Dan) - Gnther Haritz (All) 506 13 tours
10. Heinz Betz (All) - Werner Betz (All) 248 23 tours
11. Per Bausager (Dan) - Ren Savary (Sui) 152 27 tours
12. Finn Clausen (Dan) - Hans Hindelang (All) 294 32 tours
13. Frits Pirard (Hol) - Martin Venix (Hol) 294 42 tours
 
1980 - du 24 au 30 janvier
1. Albert FRITZ (All) - Patrick SERCU (Bel) 455 points
2. Danny Clark (Aus) - Kim-Gunnar Svendsen (Dan) 851 1 tour
3. Roman Hermann (Lie) - Horst Schtz (All) 727
4. Wilfried Peffgen (All) - Gnther Schumacher (All) 293 4 tours
5. Donald Allan (Aus) - Per Bausager (Dan) 153 9 tours
6. Udo Hempel (All) - Ole Persson (Dan) 569 15 tours
7. Jorgen Marcussen (Dan) - Roy Schuiten (Hol) 116
8. Niels-Christian Fredborg (Dan) - Ren Savary (Sui) 487 18 tours
9. Heinz Betz (All) - Werner Betz (All) 420 19 tours
10. Pietro Algeri (Ita) - Willy Debosscher (Bel) 336 22 tours
11. Marc Demeyer (Bel) - Rik Van Linden (Bel) 224 23 tours
12. Michel Vaarten (Bel) - Martin Venix (Hol) 299 26 tours
13. Finn Clausen (Dan) - Hans Hindelang (All) 170
Abandons :
Gert Frank (Dan) - Ren Pijnen (Hol)
 
1981 - du 29 janvier au 4 fvrier
1. Albert FRITZ (All) - Patrick SERCU (Bel) 429 points
2. Gert Frank (Dan) - Hans-Henrik Oersted (Dan) 940 1 tour
3. Roman Hermann (Lie) - Ren Pijnen (Hol) 401
4. Udo Hempel (All) - Gnther Schumacher (All) 503 8 tours
5. Maurice Burton (Jam-Gbr) - Anthony 'Tony' Doyle (Gbr) 381 17 tours
6. Donald Allan (Aus) - Rik Van Linden (Bel) 374 19 tours
7. Urs Freuler (Sui) - Reno-Bent Olsen (Dan) 769 28 tours
8. Per Bausager (Dan) - Jorgen Marcussen (Dan) 245 30 tours
9. Moreno Argentin (Ita) - Pierangelo Bincoletto (Ita) 282 42 tours
10. Ole Persson (Dan) - Roy Schuiten (Hol) ? 44 tours
11. Heinz Betz (All) - Finn Clausen (Dan) ? 51 tours
Abandons :
Danny Clark (Aus)*
Willy Debosscher (Bel)*
Horst Schtz (All)**
Kim-Gunnar Svendsen (Dan)**
*Donald Allan (Clark) continue avec Rik Van Linden (Debosscher)
**Roman Hermann (Schtz) continue avec Ren Pijnen (Svendsen)
 
1982 - du 28 janvier au 3 fvrier
1. Ren PIJNEN (Hol) - Patrick SERCU (Bel) 628 points
2. Albert Fritz (All) - Dietrich Thurau (All) 335
3. Gert Frank (Dan) - Hans-Henrik Oersted (Dan) 670 1 tour
4. Donald Allan (Aus) - Danny Clark (Aus) 405
5. Wilfried Peffgen (All) - Kim-Gunnar Svendsen (Dan) 296 11 tours
6. Ren Kos (Hol) - Constant 'Stan' Tourn (Bel) 282 12 tours
7. Anthony 'Tony' Doyle (Gbr) - Jorgen Marcussen (Dan) 106 24 tours
8. Per Bausager (Dan) - Reno-Bent Olsen (Dan) 863 25 tours
9. Udo Hempel (All) - Brian-Holm Srensen (Dan) 389 31 tours
10. Heinz Betz (All) - Werner Betz (All) 212 36 tours
11. Gary Wiggins (Aus) - Roger Young (Usa) 489 44 tours
12. Willy Debosscher (Bel) - Ole Persson (Dan) 609 62 tours
Abandons :
Roman Hermann (Lie) - Horst Schtz (All)
 
1983 - du 27 janvier au 2 fvrier
1. Gert FRANK (Dan) - Patrick SERCU (Bel) 694 points
2. Danny Clark (Aus) - Hans-Henrik Oersted (Dan) 545
3. Albert Fritz (All) - Ren Pijnen (Hol) 283
4. Josef Kristen (All) - Henry Rinklin (All) 761 2 tours
5. Anthony 'Tony' Doyle (Gbr) - Constant 'Stan' Tourn (Bel) 265 5 tours
6. Willy Debosscher (Bel) - Martin Venix (Hol) 457 10 tours
7. Per Bausager (Dan) - Kim-Gunnar Svendsen (Dan) 341 11 tours
8. Jorgen Marcussen (Dan) - Gary Wiggins (Aus) 328 14 tours
9. Roman Hermann (Lie) - Reno-Bent Olsen (Dan) 534 18 tours
10. Wilfried Peffgen (All) - Horst Schtz (All) 261 21 tours
11. Donald Allan (Aus) - Ren-Ronald Byrgesen (Dan) 266 22 tours
12. Avelino Perea (Esp) - Modesto Urrutibeazkoa (Esp) 174 93 tours
Abandons :
Werner Betz (All) - Hans Hindelang (All)
 
1984 - du 27 janvier au 1er fvrier
1. Albert FRITZ (All) - Dietrich THURAU (All) 412 points
2. Gert Frank (Dan) - Hans-Henrik Oersted (Dan) 650 1 tour
3. Josef Kristen (All) - Ren Pijnen (Hol) 465
4. Anthony 'Tony' Doyle (Gbr) - Gary Wiggins (Aus) 341 2 tours
5. Henry Rinklin (All) - Stefan Schrpfer (All) 420 9 tours
6. Robert Dill-Bundi (Sui) - Roman Hermann (Lie) 331
7. Jorgen Marcussen (Dan) - Reno-Bent Olsen (Dan) 207 26 tours
8. Willy Debosscher (Bel) - Ren Kos (Hol) 621 28 tours
9. Per Bausager (Dan) - Kim-Gunnar Svendsen (Dan) 233
10. Max Hrzeler (Sui) - Martin Venix (Hol) 241 35 tours
11. Dante Morandi (Ita) - Bruno Vicino (Ita) 180 36 tours
Abandons :
Constant 'Stan' Tourn (Bel) - Jesper Worre (Dan)
Hans Neumayer (All) - Dag-Erik Pedersen (Dan)
 
1985 - du 25 au 30 janvier
1. Gert FRANK (Dan) - Hans-Henrik OERSTED (Dan) 309 points
2. Danny Clark (Aus) - Ren Pijnen (Hol) 239
3. Josef Kristen (All) - Henry Rinklin (All) 390 1 tour
4. Constant 'Stan' Tourn (Bel) - Etienne De Wilde (Bel) 206
5. Roman Hermann (Lie) - Sigmund Hermann (Lie) 517 2 tours
6. Stefan Schrpfer (All) - Horst Schtz (All) 217 3 tours
7. Gerrie Knetemann (Hol) - Lo Van Vliet (Hol) 161 4 tours
8. Michael Marcussen (Dan) - Jorgen-Vagn Pedersen (Dan) 276 8 tours
9. Romain Costermans (Bel) - Willy Debosscher (Bel) 257 9 tours
10. Ren Kos (Hol) - Gary Wiggins (Aus) 82 15 tours
11. Roger Ilegems (Bel) - Jorgen Marcussen (Dan) 144 26 tours
12. Yvon Bertin (Fra) - Joaquim Schlaphoff (All) 282 29 tours
13. Ralf Elshof (Hol) - Ron Groen (Hol) 157
 
1986 - du 31 janvier au 5 fvrier
1. Danny CLARK (Aus) - Anthony 'Tony' DOYLE (Gbr) 478 points
2. Gert Frank (Dan) - Ren Pijnen (Hol) 447
3. Roman Hermann (Lie) - Hans-Henrik Oersted (Dan) 468 1 tour
4. Constant 'Stan' Tourn (Bel) - Etienne De Wilde (Bel) 276
5. Josef Kristen (All) - Dietrich Thurau (All) 176 2 tours
6. Gerrie Knetemann (Hol) - Jorgen-Vagn Pedersen (Dan) 253 4 tours
7. Uwe Bolten (All) - Joaquim Schlaphoff (All) 153 10 tours
8. Michael Marcussen (Dan) - Gary Wiggins (Gbr) 391 13 tours
9. Sigmund Hermann (Lie) - Jesper Worre (Dan) 491 14 tours
10. Jorgen Marcussen (Dan) - Michel Vaarten (Bel) 50 15 tours
11. Stefan Schrpfer (All) - Jens Veggerby (Dan) 276 21 tours
12. Brian Holm (Dan) - Bjarne Riis (Dan) 153 33 tours
13. Ralf Elshof (Hol) - Steen-Michael Petersen (Dan) 89 37 tours
 
1987 - du 30 janvier au 5 fvrier
1. Danny CLARK (Aus) - Anthony 'Tony' DOYLE (Gbr) 437 points
2. Roman Hermann (Lie) - Josef Kristen (All) 395
3. Jorgen-Vagn Pedersen (Dan) - Jesper Worre (Dan) 407 1 tour
4. Uwe Bolten (All) - Dietrich Thurau (All) 243
5. Hans-Henrik Oersted (Dan) - Bernard Vallet (Fra) 371 2 tours
6. Gerrie Knetemann (Hol) - Constant 'Stan' Tourn (Bel) 132
7. Sigmund Hermann (Lie) - Jens Veggerby (Dan) 361 3 tours
8. Michael Marcussen (Dan) - Ren Pijnen (Hol) 203
9. Per Pedersen (Dan) - Bjarne Riis (Dan) 272 32 tours
Abandons :
Pierangelo Bincoletto (Ita) - Bruno Vicino (Ita)
Gert Frank (Dan)
Kim Eriksen (Dan)
Brian Holm (Dan)
Jorgen Marcussen (Dan)
Jesper Skibby (Dan)
Gary Wiggins (Gbr)
 
1988 - du 29 janvier au 3 fvrier
1. Roman HERMANN (Lie) - Hans-Henrik OERSTED (Dan) 664 points
2. Danny Clark (Aus) - Anthony 'Tony' Doyle (Gbr) 229
3. Jorgen-Vagn Pedersen (Dan) - Jesper Worre (Dan) 467 1 tour
4. Roger Ilegems (Bel) - Constant 'Stan' Tourn (Bel) 138 2 tours
5. Roland Gnther (All) - Michael Marcussen (Dan) 316 6 tours
6. Sigmund Hermann (Lie) - Jens Veggerby (Dan) 576 7 tours
7. Markus Hess (All) - Torsten Rellensmann (All) 156 14 tours
8. Kim Eriksen (Dan) - Jesper Skibby (Dan) 319 21 tours
9. Josef Kristen (All) - Hans Ledermann (All) 146 29 tours
10. Theodor Czerny (Tch) - Martin Penc (Tch) 57 33 tours
11. Pascal Carrara (Fra) - Jens Schrder (Dan) 170 49 tours
12. Jorgen Marcussen (Dan) - Tom Sawyer (Usa) 171 55 tours
13. Finn-Erik Larsen (Dan) - Shaun Wallace (Gbr) 340 56 tours
Abandons :
Stefan Schrpfer (All)
Rolf Srensen (Dan)
 
1989 - du 27 janvier au 1er fvrier
1. Danny CLARK (Aus) - Urs FREULER (Sui) 533 points
2. Anthony 'Tony' Doyle (Gbr) - Michael Marcussen (Dan) 459 1 tour
3. Dan Frost (Lux) - Roman Hermann (Lie) 491 2 tours
4. Jorgen-Vagn Pedersen (Dan) - Etienne De Wilde (Bel) 350
5. Roland Gnther (All) - Markus Hess (All) 173 3 tours
6. Kim Eriksen (Dan) - Tom Sawyer (Usa) 309 17 tours
7. Lars-Otto Olsen (Dan) - Torsten Rellensmann (All) 98 18 tours
8. Daniel Gisiger (Sui) - Daniel Wyder (Sui) 60 19 tours
9. Pascal Carrara (Fra) - Joaquim Schlaphoff (All) 182 27 tours
10. Marc Meilleur (Fra) - Philippe Tarantini (Fra) 248 28 tours
11. Luc Colijn (Bel) - Rik Van Slijcke (Bel) 204 30 tours
Abandons :
Soren Lilholt (Dan)*
Constant 'Stan' Tourn (Bel)*
Jorgen Marcussen (Dan)**
Jesper Worre (Dan)**
*Lars-Otto Olsen (Tourn) continue avec Torsten Rellensmann (Lilholt)
**Jorgen-Vagn Pedersen (Worre) continue avec Etienne De Wilde (Marcussen)
 
1989 - du 8 au 13 dcembre
1. Danny CLARK (Aus) - Jens VEGGERBY (Dan) 288 points
2. Volker Diehl (All) - Roland Gnther (All) 142
3. Sigmund Hermann (Lie) - Michael Marcussen (Dan) 239 1 tour
4. Hansruedi Mrki (Sui) - Jesper Worre (Dan) 138 2 tours
5. Bruno Holenweger (Sui) - Daniel Wyder (Sui) 88
6. Dan Frost (Lux) - Constant 'Stan' Tourn (Bel) 82 3 tours
7. Marat Ganeev (Rus) - Constantin Khrabzov (Rus) 227 14 tours
8. Gilbert Duclos-Lasalle (Fra) - Marc Meilleur (Fra) 129
9. Kim Eriksen (Dan) - Tom Sawyer (Usa) 191 15 tours
10. Laurent Biondi (Fra) - Philippe Tarantini (Fra) 144
11. Pascal Carrara (Fra) - Michel Legrand (Hol) 191 23 tours
12. Theodor Czerny (Tch) - Martin Penc (Tch) 26 33 tours
Abandons :
Jorgen-Vagn Pedersen (Dan)*
Lars-Otto Olsen (Dan)**
*Sigmund Hermann reforme une quipe avec Marcussen
**Hansruedi Mrki reforme une quipe avec Worre 
 
1991 - du 1er au 6 fvrier
1. Danny CLARK (Aus) - Jens VEGGERBY (Dan) 487 points
2. Pierangelo Bincoletto (Ita) - Bruno Holenweger (Sui) 384
3. Pierino Baffi (Ita) - Rolf Srensen (Dan) 419 1 tour
4. Urs Freuler (Sui) - Jesper Worre (Dan) 302 2 tours
5. Brian Holm (Dan) - Etienne De Wilde (Bel) 241 7 tours
6. Anthony 'Tony' Doyle (Gbr) - Michael Marcussen (Dan) 159 15 tours
7. Volker Diehl (All) - Roland Gnther (All) 70
8. Pascal Carrara (Fra) - Constant 'Stan' Tourn (Bel) 199 17 tours
9. Marc Meilleur (Fra) - Philippe Tarantini (Fra) 179 27 tours
10. Marat Ganeev (Rus) - Torsten Rellensmann (All) 118 28 tours
Abandons :
Gabriel Curuchet (Arg) - Juan Curuchet (Arg)
Markus Hess (All)
Werner Stutz (Sui)
 
1992 - du 31 janvier au 5 fvrier
1. Danny CLARK (Aus) - Urs FREULER (Sui) 298 points
2. Constant 'Stan' Tourn (Bel) - Etienne De Wilde (Bel) 247
3. Pierangelo Bincoletto (Ita) - Jens Veggerby (Dan) 384 1 tour
4. Bruno Holenweger (Sui) - Werner Stutz (Sui) 241
5. Constantin Khrabzov (Rus) - Jesper Worre (Dan) 217 9 tours
6. Thomas Armstrong (Usa) - Roland Gnther (All) 106 16 tours
7. Jimmi Madsen (Dan) - Jorgen-Bo Petersen (Dan) 152 17 tours
8. Gabriel Curuchet (Arg) - Juan Curuchet (Arg) 133 21 tours
9. Michael Haase (All) - Markus Hess (All) 162 23 tours
10. Luc Colijn (Bel) - Lorenzo Lapage (Bel) 135 34 tours
Abandons :
Gerd Drich (All) - Philippe Tarantini (Fra)
Pascal Carrara (Fra)*
Dean Woods (Aus)*
*Thomas Armstrong (Woods) continue avec Roland Gnther (Carrara)
 
1993 - du 29 janvier au 3 fvrier
1. Rolf SRENSEN (Dan) - Jens VEGGERBY (Dan) 400 points
2. Danny Clark (Aus) - Anthony 'Tony' Doyle (Gbr) 314
3. Pierangelo Bincoletto (Ita) - Etienne De Wilde (Bel) 286 1 tour
4. Kurt Betschart (Sui) - Urs Freuler (Sui) 252
5. Pascal Carrara (Fra) - Werner Stutz (Sui) 60 2 tours
6. Roland Gnther (All) - Remig Stumpf (All) 171 4 tours
7. Jimmi Madsen (Dan) - Jorgen-Bo Petersen (Dan) 22 12 tours
8. Dan Frost (Lux) - Michael Sandstd (Dan) 147 14 tours
9. Johnny Dauwe (Bel) - Carsten Wolf (All) 183 27 tours
10. Marc Meilleur (Fra) - Johnny Weltz (Dan) 88 32 tours
Abandons :
Jesper Skibby (Dan) - Adrie Wijnands (Hol)
Christophe Bastianelli (Fra)*
Constantin Khrabzov (Rus)*
* Marc Meilleur (Bastianelli) continue avec Johnny Weltz (Khrabzov)
 
1994 - du 28 janvier au 2 fvrier
1. Kurt BETSCHART (Sui) - Bruno RISI (Sui) 263 points
2. Jens Veggerby (Dan) - Etienne De Wilde (Bel) 323 1 tour
3. Urs Freuler (Sui) - Bjarne Riis (Dan) 290
4. Pierangelo Bincoletto (Ita) - Danny Clark (Aus) 179
5. Anthony 'Tony' Doyle (Gbr) - Peter Pieters (Hol) 250 2 tours
6. Gerd Drich (All) - Jimmi Madsen (Dan) 189 3 tours
7. Pascal Carrara (Fra) - Brian Holm (Dan) 133 7 tours
8. Bo Hamburger (Dan) - Constant 'Stan' Tourn (Bel) 113 9 tours
9. Diether Ruegg (Sui) - Patrick Vetsch (Sui) 100 23 tours
10. Constantin Khrabzov (Rus) - Michael Sandstd (Dan) 197 25 tours
Abandons :
Jesper Skibby (Dan) - Werner Stutz (Sui)
Thomas Bay (Dan)*
Carsten Wolf (All)*
*Gerd Drich (Bay) continue avec Jimmi Madsen (Wolf)
 
1995 - du 27 janvier au 1er fvrier
1. Danny CLARK (Aus) - Jimmi MADSEN (Dan) 360 points
2. Rolf Srensen (Dan) - Jens Veggerby (Dan) 294
3. Urs Freuler (Sui) - Etienne De Wilde (Bel) 129
4. Kurt Betschart (Sui) - Bruno Risi (Sui) 52 2 tours
5. Pascal Carrara (Fra) - Peter Pieters (Hol) 228 3 tours
6. Constantin Khrabzov (Rus) - Michael Sandstd (Dan) 239 7 tours
7. Jesper Skibby (Dan) - Peter Van Petegem (Bel) 115
8. Lars-Otto Olsen (Dan) - Jakob Piil Storm (Dan) 342 8 tours
9. Matthew Gilmore (Bel) - Diether Ruegg (Sui) 120
10. Uwe Messerschmidt (All) - Erik Weispfennig (All) 138 17 tours
11. Michel Dubreuil (Fra) - Jean-Michel Monin (Fra) 76 24 tours
12. Lorenzo Lapage (Bel) - Ronny Lerche (Dan) 68 29 tours
Abandons :
Gerd Drich (All) - Markus Hess (All)
 
1996 - du 26 au 31 janvier
1. Kurt BETSCHART (Sui) - Bruno RISI (Sui) 332 points
2. Silvio Martinello (Ita) - Marco Villa (Ita) 325
3. Jimmi Madsen (Dan) - Jens Veggerby (Dan) 319
4. Danny Clark (Aus) - Etienne De Wilde (Bel) 240 1 tour
5. Pierangelo Bincoletto (Ita) - Urs Freuler (Sui) 219
6. Matthew Gilmore (Bel) - Michael Sandstd (Dan) 200 4 tours
7. Lars-Otto Olsen (Dan) - Jakob Piil Storm (Dan) 161 9 tours
8. Gerd Drich (All) - Lars Teutenberg (All) 128 10 tours
9. Lorenzo Lapage (Bel) - Rik Van Slijcke (Bel) 169 11 tours
10. Brian Holm (Dan) - Peter Pieters (Hol) 185 18 tours
11. Pascal Carrara (Fra) - Werner Stutz (Sui) 64 19 tours
12. Eric Magnin (Fra) - Jean-Michel Monin (Fra) 60 20 tours
13. Markus Hess (All) - Ronny Lerche (Dan) 112 22 tours
 
1997 - du 31 janvier au 5 fvrier
1. Jimmi MADSEN (Dan) - Jens VEGGERBY (Dan) 365 points
2. Silvio Martinello (Ita) - Marco Villa (Ita) 368 1 tour
3. Dany Clark (Aus) - Matthew Gilmore (Bel) 253
4. Bruno Risi (Sui) - Andreas Walzer (All) 216
5. Gerd Drich (All) - Andreas Kappes (All) 232 3 tours
6. Michael Sandstd (Dan) - Rolf Srensen (Dan) 239 4 tours
7. Tayeb Braikia (Dan) - Jakob Piil Storm (Dan) 313 5 tours
8. Juan Llaneras (Esp) - Etienne De Wilde (Bel) 65 12 tours
9. Lorenzo Lapage (Bel) - Rik Van Slijcke (Bel) 59 26 tours
10. Peter Pieters (Hol) - Tommy Post (Hol) 169 36 tours
11. Andrea Collinelli (Ita) - Dean Woods (Aus) 75 39 tours
Abandons :
Jean-Yves Archambault (Fra) - Thierry Grandjean (Fra)
Kurt Betschart (Sui)*
Mario Vonhof (All)*
*Bruno Risi (Betschart) continue avec Andreas Walzer (Vonhof)
 
1998 - du 30 janvier au 4 fvrier
1. Silvio MARTINELLO (Ita) - Marco VILLA (Ita) 485 points
2. Jimmi Madsen (Dan) - Jens Veggerby (Dan) 440
3. Kurt Betschart (Sui) - Bruno Risi (Sui) 314
4. Tayeb Braikia (Dan) - Jakob Piil Storm (Dan) 419 2 tours
5. Jesper Skibby (Dan) - Etienne De Wilde (Bel) 262
6. Pierino Baffi (Ita) - Andrea Collinelli (Ita) 287 9 tours
7. Gerd Drich (All) - Lars Teutenberg (All) 254 14 tours
8. Matthew Gilmore (Bel) - Michael Sandstd (Dan) 211 15 tours
9. Peter Pieters (Hol) - Mario Vonhof (All) 218 26 tours
10. Robert Hayles (Gbr) - Stefan Steinweg (All) 141 27 tours
Abandons :
Lorenzo Lapage (Bel) - Rik Van Slijcke (Bel)
 
1999 - du 29 janvier au 3 fvrier
1. Tayeb BRAIKIA (Dan) - Jimmi MADSEN (Dan) 404 points
2. Andreas Kappes (All) - Etienne De Wilde (Bel) 276 1 tour
3. Silvio Martinello (Ita) - Jesper Skibby (Dan) 344 2 tours
4. Bruno Risi (Sui) - Michael Sandstd (Dan) 366 3 tours
5. Andrea Collinelli (Ita) - Marco Villa (Ita) 210
6. Ronny Lerche (Dan) - Erik Weispfennig (All) 206 18 tours
7. Erik Steinweg (All) - Mario Vonhof (All) 181 20 tours
8. Frank Corvers (Bel) - Lorenzo Lapage (Bel) 136 21 tours
9. Robert Hayles (Gbr) - Jean-Michel Monin (Fra) 156 25 tours
10. Robert Slippens (Hol) - Danny Stam (Hol) 55 52 tours
Abandons :
Adriano Baffi (Ita) - Jakob Piil Storm (Dan)
Gerd Drich (All)*
Andreas Beikirch (All)*
*Erik Steinweg (Beikirch) continue avec Mario Vonhof (Drich)
 
2002 - du 1er au 6 fvrier
1. Matthew GILMORE (Bel) - Scott McGRORY (Aus)
2. Jimmi Madsen (Dan) - Michael Sandstd (Dan)
3. Kurt Betschart (Sui) - Bruno Risi (Sui)
4. Silvio Martinello (Ita) - Rolf Srensen (Dan)
5. Andreas Beikirch (All) - Andreas Kappes (All) 1 tour
6. Jimmi Hansen (Dan) - Etienne De Wilde (Bel) 2 tours
7. Alexander Aeschbach (Sui) - Franco Marvulli (Sui) 10 tours
8. Marty Nothstein (Usa) - Robert Slippens (Hol) 13 tours
9. Gerd Drich (All) - Mario Vonhof (All) 16 tours
10. Frank Hoj (Dan) - Marco Villa (Ita)
11. Frank Stocher (Aut) - Jean-Pierre Van Zyl (Afs) 20 tours
12. Martin Liska (Svq) - Jozef Zabka (Svq) 23 tours
13. Frank Corvers (Bel) - Danny Jonasson (Dan) 24 tours
14. Lorenzo Lapage (Bel) - Dennis Rasmussen (Dan) 28 tours
15. Sergei Koudentsov (Rus) - Mikhail Mikkeev (Rus) 61 tours
 
2005 - du 3 au 8 fvrier
1. Jimmi MADSEN (Dan) - Jakob PIIL (Dan) 292 points
2. Robert Slippens (Hol) - Danny Stam (Hol) 276
3. Matthew Gilmore (Bel) - Marco Villa (Ita) 265
4. Franco Marvulli (Sui) - Alexander Aeschbach (Sui) 215 1 tour
5. Bruno Risi (Sui) - Kurt Betschart (Sui) 193
6. Michael Sandstd (Dan) - Andreas Beikirch (All) 184 8 tours
7. Iljo Keisse (Bel) - Peter Schep (Hol) 121
8. Martin Liska (Svq) - Jozef Zabka (Svq) 54 14 tours
9. Jimmy Hansen (Dan) - Jacob Moe Rasmussen (Dan) 166 18 tours
10 Gerd Drich (All) - Lars H. Thomsen (Dan) 85
11. Erik Weispfennig (All) - Patrick Betz (All) 79 23 tours
12. Alexei Chmidt (Rus) - Konstantin Ponomarev (Rus) 86 26 tours
13. Frank Hj (Dan) - Franz Stocher (Aut) 103 30 tours
14. Jean-Pierre Van Zyl (Afs) - Steven Deneef (Bel) 72 35 tours
15. Michael Smith Larsen (Dan) - Jens-Erik Madsen (Dan) 65 36 tours
 
2009 - du 29 janvier au 3 fvrier
1. Alex Rasmussen(DEN)/Michael Mrkv(DEN) 254 points
2. Danny Stam(NED)/Peter Schep(NED) points 158
3. Bruno Risi(SUI)/Franco Marvulli(SUI) points 228 1 tours
4. Robert Bartko(GER)/Leif Lampater(GER) points 225 2 tours
5. Kenny de Ketele(BEL)/Tim Mertens(BEL) points 167 7 tours
6. Luke Roberts(AUS)/Jacob Moe(DEN) points 187 11 tours
7. Christian Grasmann(GER)/Daniel Kreutzfeldt(DEN) points 140
8. Leon van Bon(NED)/Marc Hester(DEN) points 151 16 tours
9. Alexander Aeschbach(SUI)/Jens-Erik Madsen(DEN) points 132 17 tours       
10. Colby Pearce(USA)/Daniel Holloway(USA) points 83 21 tours
11. Angelo Ciccone(ITA)/Samuele Marzoli(ITA) points 91 25 tours
12. Matth Pronk(NED)/Mads Bugge(DEN) points 70 26 tours
13. Andreas Mller(AUT)/Jesper Mrkv(DEN) points 102 29 tours
14. Michael Smith Larsen(DEN)/Michael Berling(DEN) points 103 32 tours
15. Sebastian Donadio(ARG)/Dario Colla(ARG) points 97 42 tours
 
 
 


Sidst opdateret 21-01-2013 15:45:14 af 6-dages.dk
Vores sponsor: Postdanmark
Vores sponsor: Sydbank
Vores sponsor: Siemens
Vores sponsor: Lundbk & Hansen